Zlaté a stříbrné investiční šperky

Zlaté investiční šperky

Již po staletí je zlato symbolem bohatství a moci. Zlato je velmi vzácný kov s výjimečnými vlastnostmi. S postupem času nereziví ani nečerná, je velmi odolné a stále si uchovává svoji krásu. Cena zlata stále roste, proto je zlato atraktivní investiční nástroj.
Zlaté a stříbrné investiční šperky.

Není to však tak, že nákupem zlata ihned výrazně zbohatnete. Zlato v investičních špercích však pomáhá uchovat hodnotu peněz po dobu mnoha let. Pokud se podíváme napříč historií, cena zlata má tendenci stoupat, zato poklesy jsou krátkodobějšího charakteru. Za gram zlata v různých letech nakoupíte přibližně stejné množství zboží, což o měně říct nelze, ta snáze podléhá znehodnocování.

Stříbrné investiční šperky

Obliba stříbrných investičních šperků prudce roste. Stříbrné investiční šperky koupíte už za pár stokorun, a tak jsou velmi oblíbené především lidmi, kteří si nemohou dovolit, anebo se bojí investovat do šperků větší částky.

Milovníci stříbra však nedají na stříbrné investiční šperky dopustit. Často především pro jejich vzhled. Někomu zkrátka více sluší stříbro. Nositelky a nositelé si oblibují stříbro také pro jeho antibakteriální vlastnosti.
Stříbro může časem zčernat, a tak třeba se o investiční šperky ze stříbra občas starat – vyčistit je a vyleštit.

Zlaté a stříbrné investiční šperky. 

Máte dotaz?

Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně investičních šperků.

Leave this field blank
Zlaté a stříbrné investiční šperky

Cena zlata

Cena zlata se udává v amerických dolarech za troyskou unci (1 oz) a v průběhu dnů různě kolísá. Náklady na zpracování zlata do podoby investičních šperků, jeho zpracování, distribuce, návrh, design, značka – to všechno jsou faktory, které navyšují prodejní cenu investičních šperků ze zlata.

Cena zlata za gram se vypočítá tak, že se vydělí aktuální cena zlata za unci číslem 31,103 g.

Zlaté a stříbrné investiční šperky.

Cena stříbra

Jednotka ryzosti u stříbra je stejně jako jednotka ryzosti u zlata jeden karát. Troyská unce stříbra nese označení XAG.

Současná spotřeba stříbra je totiž vyšší než jeho produkce. Je tedy pravděpodobné, že cena stříbra do budoucna poroste.

Se stříbrem, stejně tak jako s jinými drahými komoditami, se obchoduje na světových burzách.

Někteří ekonomové jsou dokonce přesvědčeni, že stříbro má větší potenciál zhodnocení než zlato!

Jak určit cenu zlata?

Je-li současná cena zlata 1500 USD, vydělíme 1500 USD/31,103g a dostaneme po zaokrouhlení 48,23 USD za gram zlata. Nezapomínejme, že pokud počítáme cenu zlata v dolarech, vyjde nám opět v dolarech za gram! Chceme-li dostat cenu v korunách českých, sumu počítáme podle aktuálního kurzu.

Pro ukázku můžeme počítat s kurzem 25 Kč vůči 1 USD.
48,23×25= 1206 po zaokrouhlení. Cena za jeden gram zlata v naší měně je tedy 1206 Kč.

Zlato, stejně tak jako kterékoliv jiné aktivum, reaguje na tržní podněty. Určit, kdy je nejvhodnější čas na nákup zlatého investičního šperku a kdy na prodej, kolikrát nelze s takovou přesností, s jakou bychom chtěli.

Jak poznat ryzí zlato?

Stoprocentně ryzí zlato je velmi měkké a neforemné, proto se investiční šperky většinou vyrábí z jeho slitin. Ryzost udává poměrný hmotnostní obsah čistého drahého kovu ve slitině. Jako investora nebo sběratele vás samozřejmě toto číslo bude zajímat.

Jednotka ryzosti zlatých klenotnických slitin je jeden karát. Maximum je 24 karátů, tedy 1000g zlata na 1 kilogram hmotnosti, jedná se pak o stoprocentní zlato.

Pokud má šperk např. 18 karátů, je vyroben z 18 dílků zlata a 6 dílků jiného kovu (dopočítáváme do čísla 24). Má tedy 75% poměr zlata ve slitině. 18 Kt zlato má tedy 750 g na 1 kg.
Je-li investiční šperk 12karátový, slitina obsahuje 12 dílů ryzího zlata a 12 dílků jiného kovu. Investiční šperk má tedy 50% obsah zlata.

 

Požádejte o bezplatnou konzultaci.

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.

SEO web

SEO web

SEO web