Platinové a palladiové investiční šperky

Platinové investiční šperky

Platina je materiál, který se často využívá v průmyslové výrobě. V přírodě ji ale najdete jen velmi omezené množství. Platina se řadí ke vzácným kovům, je stříbřitě bílé barvy a je mimořádně odolná.
Platinové a palladiové investiční šperky.

I dnes není produkce platinových šperků příliš vysoká, koupě platinového investičního klenotu se tak jeví jako rozumné uložení měny. Ve šperkařství se používá v téměř čisté formě.

Platina je však kov, který vás zaujme na první pohled. Při koupi a následném nošení investičních šperků z platiny si můžete být jistí, že budete jedineční. Takovýmto šperkem nejen že muž ohromí svou nastávající, ale navíc si může být jist, že své peníze investoval dobře a rozumně a že se mu s největší pravděpodobností časem zhodnotí.

Palladiové investiční šperky

Palladium je drahý kov šedivě bílé barvy, vzhledově podobný stříbru, není však tak líbivý. Jako investiční kov nebyl nikdy zdaleka tak oblíbený jako zlato nebo stříbro, nejspíše pro svůj vzhled. Palladiové investiční šperky tak nenajdete v klenotnictvích tak hojně, nicméně v posledních letech to vypadá, že se ve světě stávají hitem.

Co se týče investičních šperků z palladia, není ani z daleka takový výběr jako v případě zlatých, stříbrných nebo platinových investičních šperků, ale o to jedinečnější a originálnější budete, zakoupíte-li si investiční šperk z palladia.

Platinové a palladiové investiční šperky. 

Potřebujete radu ohledně platiny či palladia?

V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit.

Leave this field blank
Platinové a palladiové investiční šperky

Cena platiny

Platina má punc luxusu, platinové klenoty bývají zhruba dvakrát dražší než zlaté investiční šperky. V přírodě se platina vyskytuje mnohem vzácněji. Její cena není stálá, ovlivňuje ji průmyslová poptávka a nabídka, spekulace odborníků a aktuální ekonomická situace.

Platina je coby investiční komodita využívána mnohem méně než zlato.

Cena palladia

Cenu palladia z velké části určuje nedostatek kovu způsobený automobilovým průmyslem a omezený objem tržby. Donedávna byla cena paládia nižší než cena platiny, v posledních letech však kvůli zvýšenému využití v průmyslu (leckde palladium nahradilo platinu) výrazně vzrostla.

Výhody platiny

Platina je hypoalergenní materiál. Pokud se tedy rozhodujete, jaký investiční šperk si pořídit a trpíte alergiemi nebo nesnášenlivostí některých kovů, pořiďte si klenot z platiny. Módní záležitostí jsou dnes zásnubní prsteny vyrobené z platiny, do kterých je většinou vsazen malý diamant nebo briliant.

Výhody palladia

Palladium je velmi tvrdé a odolné, šperky z něj vyrobené tak můžete nosit denně bez obav, že by se mohly poškodit. Palladiové šperky jsou barevně stálé.

Platinové a palladiové investiční šperky.

Požádejte o bezplatnou konzultaci.

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.

SEO web

SEO web

SEO web